Провідні наукові напрямки дослідження колективу кафедри спрямовані на вивчення етіології та патогенезу, а також оптимізацію лікування і профілактики основних стоматологічних захворювань.
Співробітниками проводилось вивчення питань епідеміології стоматологічних захворювань у пацієнтів різних вікових та етнічних груп, мешканців регіонів в умовах поєднаної дії чинників антропогенного і природнього ґенезу (М.А. Лучинський).
Клінічно, морфологічно та молекулярно-генетично доведено роль поліморфізму гену ядерного фактора транскрипції NF-κB1, у патогенезі генералізованого пародонтиту. На основі отриманих даних запропоновано комплексний, індивідуально орієнтований алгоритм обстеження пародонтологічних пацієнтів (Н.В. Гасюк).
В роботах співробітників кафедри дістала подальшого розвитку проблематика морфофункціонального стану слинних залоз та тканин пародонта на тлі опікової хвороби та при хронічної жовтяниці (С.І. Бойцанюк, М.О. Левків).
Клінічно обґрунтоване комбіноване застосування оральних антисептиків, гепатопротекторів та імуномолуляторів для лікування захворювань пародонта на тлі хронічного панкреатиту та коліту (Н.В. Чорній, Н.В. Манащук).
Експериментально обгрунтовані патогенетичні механізми порушення метаболічних та імунних процесів за різних типів запальної реакції в пародонті та токсичної дії адреналіну та тіатріазоліну (І.О. Суховолець, Х.В. Погорецька). В експерименті встановлено роль мелатоніну в холінергічній регуляції серця різної статі за умов адреналінового пошкодження (О.В. Шкумбатюк). Значна увага на кафедрі приділяється розробці та впровадженню в практичну стоматологію нових методів діагностики і лікування патології тканин пародонта «Спосіб визначення вірогідності загострень генералізованого пародонтиту за допомогою комплексного цитологічного аналізу» (Н.В. Гасюк) та «Спосіб прогнозування клінічного перебігу генералізованого пародонтиту» (Н.В. Гасюк), «Спосіб лікування або профілактики захворювань тканин пародонту у дітей, які проживають на територіях, забруднених ксенобіотиками» (М.А. Лучинський) та «Спосіб профілактики або лікування карієсу зубів у дітей, які проживають на територіях забруднених ксенобіотиками» (М.А. Лучинський).
Написані та впроваджені в практичну охорону здоров’я наступні видання: