Інститут кураторів

Виховна робота у Тернопільському Національному медичному університеті ім. І.Я. Горбачевського - це один з пріорітетних напрямків роботи зі студентством а також основа взаємодії викладача і студента.

Виховна робота на кафедрі терапевтичної стоматології реалізовується шляхом спільної навчальної, наукової, творчої діяльності колективу кафедри та студентів. Значну увагу колектив кафедри приділяє вихованню майбутніх спеціалістів, залучаючи їх до науково-дослідної роботи, участі у конференціях, виставках та конкурсах по спеціальності.

При плануванні виховної роботи наставники передбачають вивчення здібностей студентів кураторських груп до навчання; ставлення до обраної спеціальності та плани на майбутнє; стан навчальної дисципліни та критерії вихованості студентів; вивчають житлово-побутові умови студентів, а також приділяють належну увагу студентам-сиротам.

Основними завданнями для кураторів кафедри є пропагувати здоровий спосіб життя, формувати вміння креативно мислити і самостійно знаходити інформацію, розвивати творчі здібності студентів через активну участь в інтелектуальних іграх та турнірах, проводити акції милосердя, організовувати доброчинні ярмарки, концерти, вивчати історію рідного міста, університету, залучати студентів до вивчення народних традицій, розвивати ініціативну особистість, організовувати допомогу одиноким людям похилого віку, інвалідам, організовувати проведення екскурсій, проводити розвивально-пізнавальні вікторини, конкурси, свята.

Національно-патріотичне виховання

Сьогодні, як ніколи, необхідно створити умови для становлення вільної, творчої і моральної особистості. Метою патріотичного виховання є становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, і забезпечувати її національну безпеку, знати свої права і обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.

Щороку в третій четвер травня на Україні святкується День вишиванки. Сьогодні це свято актуальне як ніколи, бо вишиванка – національна святиня, що символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь – зв'язок, що не переривається віками. Вишиванка – це символ, який єднає українців і презентує Україну у світі.

Політична ситуація в країні вимагає особливої уваги та обговорення зі студентами. Згідно розпорядження директора департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації «Про запровадження обов’язкового політичного інформування в навчальних закладах області», з метою забезпечення належного сприйняття політичних подій, що відбуваються в державі в університеті на кафедрах запроваджено обов’язкове щотижневе політичне інформування студентів. При проведенні політінформації із студентами піднімаються та обговорюються питання ролі студентської молоді у становленні правового суспільства, прав людини в правовій державі.


Студенти 5 курсу стоматологічного факультету разом із кураторами (доц.Пацкань Л.О., доц. Чорній Н.В.) та деканом Бойцанюк С.І. проводять патріотичне виховання у всесвітній день Вишиванки (2022р.)


Студети стоматологічного факультету 5 курсу допомагають під час стоматологічного прийому військовослужбовців та тимчасово переміщених осіб (кураторська група доц. Пацкань Л.О. 2022 р.)


Участь в перегляді патріотичної стрічки «Кіборги» та після перегляду зі студентами була проведена патріотична бесіда «Герої не вмирають» (2018 рік)

Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, асистенти кафедри разом зі студентами кураторських груп долучилися до поїздки на козацькі могили в с. Бережанка Лановецького району. Ангеліна Миколаївна продекламувала власний вірш присвячений воїнам України які захищають нашу батьківщину, а студенти 7 та 12 груп третього курсу виконали патріотичну пісню для присутніх з нагоди Дня українського козацтва та дня захисника України. ( 2016 рік)

Поїздка на козацькі могили в с. Бережанка Лановецького району. ас. Серватович разом з студентами 7 та 12 груп третього курсу. ( 2016 рік)

Інтелектуально-духовне виховання

Викладачами кафедри терапевтичної стоматології особлива увага приділяється інтелектуально-духовному вихованню студентів. Наставники груп проводяться із студентами бесіди на тему «Рідна українська мова», присвячена Дню української писемності та мови.

Викладачами кафедри організовуються екскурсії та походи в музеї міста.

Студенти радо долучаються до відвідування концертів, вистав та виставок.

Відвідування Тернопільського драматичного театру доцентом кафедри Манащук Н.В. та студентами її кураторської групи (2021 рік)

Відвідування Тернопільського драматичного театру викладачами кафедри на чолі із завідувачем кафедри Лучинським М.А. та студентами кураторських груп. А саме, вистави “Мартин Буруля” (2019 рік)

Доцент кафедри Залізняк М.С. зі студентами кураторської групи під час відвідування театральної вистави “Мартин Буруля” (2019 рік)

Відвідування Тернопільського драматичного театру студентами та їхніми кураторами . А саме , вистави «Сватання на Гончарівці» (2018 рік)

З куратором ас. Серватович А.М. на перегляді вистави «Майська ніч» в Тернопільському драматичному театрі (2018 рік)

Робота з іноземними студентами

Виховна робота з іноземними студентами є одним з найскладніших напрямків . Куратори сприяють формуванню в іноземних студентів культури міжособистісних стосунків, толерантності, навичок самоосвіти і всебічного розвитку їхніх творчих здібностей; створенню умов для фізичного, інтелектуального, морального і духовного розвитку особистості; поліпшенню соціальної активності, самостійності та відповідальності в житті колективу і соціумі; прищепленню та розвитку загальної культури шляхом їх залучення до української національної культури, звичаїв і традицій.

Цикл акцій «Здорові зуби – здоровий організм». Діти мають можливість переглянути слайд-шоу з цікавими загадками на вищезгадану тему зустрічі, почути про здорову і шкідливу їжу для зубів а також зрозуміти, на скільки важливо чистити зуби правильно та відвідувати лікаря-стоматолога.

Продовження циклу акцій «Здорові зуби – здоровий організм» доцентом Антонишин І.В. разом з активними студентами іноземного факультету. (2019 рік)

Доц. Антонишин І.В. разом з студентами 3 курсу 9 групи іноземного факультету проводять роз'яснювальну роботу по догляду за ротовою порожниною учням 5-х класів школи №17 (2019 )

Участь іноземних студентів та доцента Антонишин І.В. у проведенні лекції “Здорові зуби – здоровий організм” для учнів 5 класу 17 школи (2019 рік)

Доц. Антонишин І.В. разом з студентами 3 курсу 9 групи іноземного факультету проводять роз'яснювальну роботу по догляду за ротовою порожниною учням 5-х класів школи №17 Заключне фото (2019 рік )

На уроці у школі-ліцеї №2, 28.09.2018 р. Майбутні стоматологи разом з викладачем спілкувалися з учнями про те, як правильно доглядати за ротовою порожниною і зубами.

Ас. Серватович А.М. та студенти 3 курсу 9 групи у школі № 2 учням 2-го А класу провели бесіду як потрібно доглядати за ротовою порожниною (2018 рік)

Студенти 3 курсу 9 групи активно пояснюють учням як потрібно доглядати за ротовою порожниною (2018 рік)

Студенти 3 курсу 9 групи активно пояснюють учням як потрібно доглядати за ротовою порожниною (2018 рік)

Участь викладачів кафедри терапевтичної стоматології та студентів їхніх кураторських груп у благодійному ярмарку організованому у ТНМУ імені І.Я. Горбачевського (2021 рік)

Доц. Антонишин І.В., доц. Левків М.О. та ас.Цвинтарна І.Я. із іноземними студентами беруть участь у благодійному ярмарку, присвяченому Дню Захисника України (2021 рік)

Студенти 4 курсу разом зі своїми кураторами проф. Лучинським М.А. і доц. Манащук Н.В. беруть участь у Дні української писемності та мови

(2021 рік)

Доц. Манащук Н.В. разом зі студентами кураторської групи беруть участь у написанні диктанту у всеукраїнському Дні української писемності та мови (2021 рік )

З цікавим багажем знань та мега позитивними емоціями повернулись студенти разом з куратором після екскурсії по історичних пам’ятках та підземеллях Тернополя. Цікава екскурсія була організована куратором Суховолець І.О. Адже підземелля стали родзинкою нашого міста – особливо для студентів-іноземців цікаво подивитися, як вони виглядають, дізнатися їх історію, походження та призначення. (2019 рік)

Асистент Серватович А.М. долучилася до формування поетичного збірника «Мій університет ‑ моє натхнення», як активний член науково-краєзнавчої студії «Терполяни». У збірку увійшли поетичні рядки викладачів та майбутніх лікарів нашого університету, в яких автори виразили свої почуття, любові і поваги до національних, духовних і культурних цінностей українського суспільства. (2018 рік)

Участь студентів та куратора Антонишин І.В. в благодійній ярмарці на базі кафедри терапевтичної стоматології (2017 рік)

Нагородження грамотами співавторів збірки « Явір» - асистента кафедри Серватович А.М. та студента Younes Hanafi заступником декана факультету іноземних студентів О.В. Покришко.(2016 рік)

Участь студентів та їх наставників у майстер-класі під час конференції (2016 рік)

Морально-правове виховання

Відвідування Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру, щоб привітати дітей зі святом Святого Миколая та пояснити, як правильно чистити зуби, щоб зберегти їх здоровими.

Ас. Севатович А.М. пояснює як правильно доглядати за ротовою порожниною дітям з Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру.( 2018 рік)

На початку навчального року, у вересні 2020 року у стінах нашого університету було започатковано благодійний проєкт “Дівчата-дівчатам”. Його метою було і є допомога та підтримка жінкам, які перебувають на лінії оборони в зоні АТО. Адже важко собі уявити, наскільки нелегко їм перебувати в таких умовах, далеко від дому та сім’ї. Працівники кафедри терапевтичної стоматології не були осторонь і також долучилися до цієї доброї справи та передали на передову продукти харчування та засоби гігієни для жінок, що перебувають в зоні АТО.

Асистент кафедри терапевтичної стоматології Цвинтарна І.Я. передає пакунок від усіх працівників даної кафедри для підтримки проекту “Дівчата-дівчатам”

(2020 рік)

До дня захисника України проводилася чергова благодійна акція, участь в якій взяли і представники нашої кафедри. Ми вирішили потурбуватися про стоматологічне здоров’я наших захисників та передати на передову засоби індивідуальної гігієни. Сюди входили: лікувально-профілактичні зубні пасти, щітки, ополіскувачі для ротової порожнини, а також флоси.

Засоби індивідуальної гігієни для тих, хто захищає кордони нашої Батьківщини

(2020 рік)

Працівники кафедри терапевтичної стоматології долучилися до акції, яку започаткував благодійний фонд “Карітас” на підтримку дітей з багатодітних та неблагополучних сімей. Нами було передано засоби індивідуальної гігієни для діток різного віку, а також солодощі та фрукти.

Засоби гігієни та солодощі, які були передані для дітей з багатодітних сімей. (2021 рік)

Екологічне виховання

Участь в благодійному ярмарку ТДМУ. Дегустація страв національної кухні різних країн світу та проведення виховної бесіди щодо співпраці з іноземними студентами та середовищем, з метою підвищення престижу університету. (2018 рік)

Проведення професором кафедри Гасюк Н.В.бесіди зі студентами на тему « Екологія та її вплив на слизову оболонку порожнини рота ,зокрема на розвиток та перебіг алергічних реакцій» (2016 рік)

Художньо-естетичне виховання

У лютому, традиційно, ми відзначаємо наше професійне свято “День стоматолога”. У 2020 році з цим святом співпало 15-річчя стоматологічного факультету, яке ми святкували усією дружньою університетською родиною. Організувала це дійство декан стоматологічного факультету, доцент кафедри терапевтичної стоматології Бойцанюк Світлана Іванівна за підтримки викладачів та студентів факультету. Свято розпочалося із спогадів про формування і становлення стоматологічної школи в Україні та у стінах, на сьогоднішній день, Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського”.

Проректор з наукової роботи професор Кліщ І.М. поряд з доцентами кафедри Пацкань Л.О. та Погорецькою Х.В. (2020 рік)

Доцент кафедри терапевтичної стоматології Пацкань Л.О. поряд зі студентами кураторської групи на святкуванні 15-річчя стоматологічного факультету (2020 рік)

Святкування 15-річчя стоматологічного факультету (11. 02. 2020 року)

Участь асистента кафедри Серватович А.М. у співучому житті університету (2017-2019 рр.)

Професійно-трудове виховання

На базі нашої кафедри щорічно організовуються лекції та майстер-класи для студентів нашого факультету, на яких вони дізнаються про найсучасніші методи діагностики та лікування стоматологічних захворювань та удосконалюють свої практичні навички

Зокрема, на початку 2020 року в лекційній аудиторії нашої кафедри було проведено лекцію “3 D діагностика в стоматології”. Дану лекцію проводив вельмишановний Ken Kuroda, представник компанії Yoshida з Японії. Лекція проводилася англійською мовою з перекладачем. Її відвідали значна частина викладачів та студентів стоматологічного факультету.

Лекцію по 3 D діагностиці відвідали викладачі кафедри терапевтичної стоматології разом із представниками кураторських груп (2020 рік)

Студенти разом зі своїми наставниками та деканом стоматологічного факультету Бойцанюк С.І. учасники тренінга-практикума « Імплементація міжнародних протоколів у стоматологічну практику» (2019 рік)

Наставники Антонишин І.В. та Серватович А.М. разом з студентами кураторських груп прийняли участь в XXIII міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених ( 2019 рік)

Професійний майстер-клас для студентів кураторських груп 5 курсу організований кураторами кафедрами на чолі Гасюк Н.В. (2018 рік)

Студенти та викладачі кафедри терапевтичної стоматології відвідали XV міжнародну стоматологічну виставку "ДЕНТАЛ-УКРАЇНА-2017" (2017 рік)

Студенти та викладачі кафедри на міжнародній стоматологічній виставці «Дентал- Україна»(2015 рік)

Студенти та викладачі кафедри терапевтичної стоматології відвідали XV міжнародну стоматологічну виставку "ДЕНТАЛ-УКРАЇНА-2017" та XV ювілейний міжнародний стоматологічний форум Dental Ukraine, який проходив у м. Львові та приймали участь у практичному семінарі «Невідкладна допомога при загрозливих для життя станах. Роль стоматолога».

Завідувач кафедри терапевтичної стоматології Лучинський М.А. та викладачі кафедри Шкумбатюк О.В. та Антонишин І.В. організували поїздку на ХІV міжнародну стоматологічну виставку та ХІV міжнародний стоматологічний форум що проходив в м. Львові 02-04.11.16 року.

Проф. Лучинський М.А. ас. Шкумбатюк О.В. та ас. Антонишин І.В. на ХІV міжнародній стоматологічній виставці та ХІV міжнародному стоматологічному форумі в м. Львові 02-04.11.16 року.

Виховання здорового способу життя

За ініціативи Європейської федерації пародонтології, Української академії пародонтології 12 травня 2019 р. в Україні відбувався Європейський день здорових ясен це захід, спрямований на максимальне привернення уваги населення до захворювань пародонта (тканин, що утримують зуб). До цього заходу долучилися понад 100 стоматологічних клінік по всій Україні, в тому числі кафедра терапевтичної стоматології ТНМУ.

Викладачі кафедри терапевтичної стоматології разом з представниками кураторських груп долучилися до організації акції до Європейського дня здорових ясен (2019рік)

Викладачі кафедри терапевтичної стоматології разом з представниками кураторських груп долучилися до організації акції до Європейського дня здорових ясен (2019 рік)

12 травня за ініціативою декана стоматологічного факультету доц. Бойцанюк С.І., завідувача кафедри терапевтичної стоматології проф. Лучинського М.А. в навчальному корпусі, що по вул. Чехова, 3 на кафедрі терапевтичної стоматології студенти стоматологічного факультету під керівництвом викладачів кафедри доц. Чорній Н.В., доц. Залізняк М.С., доц. Гасюк Н.В. провели акцію, метою якої було ознайомити населення з проблемами захворювань пародонта та заходами, спрямованими на попередження виникнення цієї патології. Студенти демонстрували методики індивідуального догляду за ротовою порожниною та давали рекомендації щодо їх профілактики, лікування та індивідуальному догляду за ротовою порожниною.

Доц. Суховолець І.О. та студенти, що взяли участь у акції "День здорових ясен"(2018 рік)

Куратор Чорній Н.В. разом зі студентами продовжили цикл акцій «Здорові зуби – здоровий організм» та провели просвітницько-агітаційну роботу серед учнів старших класів.(2018 рік)

День здорових ясен (2015рік)

Сімейно-родинне виховання та виховання міжкафедральних взаємовідносин

Викладачі кафедри терапевтичної стоматології тісно взаємодіють не тільки зі студентами та їх батьками, але й в колективі між собою адже сімейно-родинне виховання лежить в основі правильного прикладу сімейних цінностей та традицій у житті. Також, важливим аспектом у роботі є міжкафедральні взаємовідносини. Здоровий, амбітний, дружній колектив запорука успіху роботи кафедри та університету в цілому.

Викладачі кафедри вболівають за збереження українських народних традицій .

Майстер-клас « Лялька-мотанка» ( 2019 рік) Приємні моменти до дня святого Миколая (2019 рік)

Завідувач кафедри проф. Лучинський М.А. та асистент кафедри Серватович А.М. на урочистому відкритті нового навчального класу кафедри філософії (2019 рік)